Тематичне вивчення діяльності РМК з проблеми "Формування професійної компетентності вчителя в системі науково-методичної роботи"
Відповідно до плану роботи КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» 25-27 листопада 2014 року проводилося тематичне вивчення роботи районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Новоархангельської райдержадміністрації з проблеми «Формування професійної компетентності вчителя в системі науково-методичної роботи». Мета вивчення – з’ясувати рівень та стан науково-методичної роботи з вчителями світової літератури та російської мови.
Під час семінару-практикуму з проблеми “Формування читацьких навичок сучасного школяра шляхом використання інтерактивних технологій”, який відбувся у рамках тематичного вивчення, вчителі району узагальнили та презентували власні методичні напрацювання, роботу з науково-методичних проблем та творчих формувань учнів на «Ярмарку методичних ідей»:
1.Організація роботи з обдарованими дітьми “Неталановитих дітей не буває”.
2. Презентація літературної студії «Новоархангельські романтики».
3. Презентація літературного клубу «Серце Данко» .
4. Створення проектів та презентацій як форма роботи з обдарованими дітьми.
Завідувачем науково-методичної лабораторії гуманітарно-естетичних дисциплін Ревнивцевою О.В. ознайомлено вчителів району з законодавчим та науково-методичним забезпеченням викладання світової літератури та російської мови у 2014-2015 навчальному році, новинками методичних видань для вчителів-філологів, проведена робота по вивченню навігації оновленого сайту КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», науково-методичної лабораторії гуманітарно-естетичних дисциплін, проведено тренінг щодо онлайн-реєстрації для слухачів курсів підвищення кваліфікації, ознайомлено з матеріалами учасників конкурсу «Вчитель року-2014» в номінації «Світова література». Керівникам методичних об’єднань (Букур В.В.), творчої групи (Циганкова Л.Ю.) надана консультативно-методична допомога.
За час тематичного вивчення відвідано 3 загальноосвітні навчальні заклади, 4 уроки світової літератури (урок в 11 класі за темою «Срібна доба російської поезії. О.Блок – видатний поет російського символізму («Незнайома», «О, весна, без кінця та без краю..»), учитель Новоархангельської ЗШ №2 Іванченко В.М.; урок у 6 класі за темою «Чарльз Діккенс. «Різдвяна пісня в прозі». Історія створення», учитель Новоархангельської ЗШ №2 Сербіненко Т.М.; урок в 5 класі за темою «Джон Кітс. Поетизація образу природи у вірші «Поезія землі не вмре ніколи..», учитель Нерубайської ЗШ Циганкова Л.Ю.; урок у 6 класі за темою «Динаміка образу Скруджа, причини його духовного переродження», учитель Новоархангельського НВК “ЗНЗ І-ІІІ ступенів-гімназія”), вивчено рівень викладання та досвід роботи 8 вчителів.
Діяльність методичного кабінету, систематична робота районного методичного об’єднання вчителів світової літератури та російської мови, робота творчої групи віддзеркалилися в практичної діяльності вчителів району. Всі уроки були проведені на високому, сучасному методичному рівні.